Translate original post with Google Translate

DSC_6189

W dniach 15-16 listopada 2013 w Częstochowie odbyło się kolejne spotkanie duszpasterzy Skautów Europy. Była to okazja do wspólnej modlitwy oraz wymiany doświadczeń i głębszego poznania pedagogiki harcerskiej.

Głównym tematem tegorocznej Czarnej Pantery była spowiedź i kierownictwo duchowe. Nowi duszpasterze mieli także okazję zapoznać się z podstawowymi elementami pedagogiki harcerskiej i zadaniami księży w poszczególnych etapach formacji. Całe spotkanie prowadził ks. Marek Adamczyk – duszpasterz krajowy. Wśród obecnych był także ks. Bogusław Migut – duszpasterz federalny, zaś grupę tematyczną „ABC Skautingu” prowadzili: Maria i Zbigniew Minda oraz Witold Świątkowski.

Oprócz konferencji i spotkań tematycznych księża duszpasterze wspólnie celebrowali Eucharystię w kaplicy Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, polecając na modlitwie swoje środowiska harcerskie i osoby, którym duchowo towarzyszą. Spotkanie to dało możliwość budowania wspólnoty kapłańskiej i współpracy w pracy duszpasterskiej.

 


Comments are closed